تور ویژه تخت جمشید و پاسارگاد

0 (بدون بررسی)
ایران شیراز
از 180 ت
0
(0 بررسی)
بررسی

مدت زمان

تمام روز

نوع تور

تور روزانه

اندازه گروه

8 نفر

زبان

___

درباره تور گردشگری

تخت جمشید، یک بنا باستانی به قدمت ۲۵۰۰ سال، نمادی از شکوه و عظمت ایران باستان و یکی از مقاصد گردشگری مهم شیراز است. هنگامی که درباره تمدن ایرانی صحبت می‌کنیم، تصویر تخت جمـشید به طور اولیه در ذهن بسیاری از ما به وجود می‌آید. سلسلهٔ شکوهمند هخامنشی با حکومت کوروش بزرگ، یکی از بزرگترین امپراتوری‌های جهان باستان بوده است و برای ما ایرانیان، جایگاهی از شرافت و شهرت دارد و نمادی از تمدن و افتخار ملی ما به شمار می‌رود. کاخ تخت جمـشید یکی از شاهکارهای معماری باستانی ایران است و هنر اصیل سرزمین پارس را به تصویر می‌کشد. در این مقاله، به تمام جزئیات معماری تخت جمشید که از جاذبه‌های دیدنی شیراز است، پرداخته‌ایم و شما را با همهٔ کاخ‌ها و زیبایی‌های این مکان آشنا خواهیم کرد.

تخت جمشید و پاسارگاد

ساعات بازدید از تخت جمشید

ساعات بازدید از تخت جـمشید به شرح زیر است: در نیمه اول سال، بازدید امکان‌پذیر است از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ بعد از ظهر و در نیمه دوم سال، بازدید امکان‌پذیر است از ساعت ۸ صبح تا ۱۷:۳۰ بعد از ظهر. برای گردشگران ایرانی، هزینه ورود به مجموعه تخـت جمشید ۵ هزار تومان و برای گردشگران خارجی ۵۰ هزار تومان است. لطفاً توجه داشته باشید که برای بازدید از بخش‌های دیگر مجموعه تخت جمشید، مانند موزه تخت جمشید و شرکت در برنامه نور و صدا، باید هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کنید.

بهترین زمان برای بازدید از تخت جمشید

بهترین زمان برای بازدید از تخت جمشـید در فصل‌های گرم سال به دلیل تابش آفتاب قوی و آزاردهنده، توصیه نمی‌شود. مناسب ترین زمان برای سفر و بازدید از این بنا در نیمه دوم سال تا اواخر ماه فروردین است.

اگر قصد بازدید در ماه‌های گرم سال را دارید، بهتر است ساعات ابتدای صبح یا ساعات انتهای عصر که هوا خنک‌تر است را برای بازدید انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که در فصل‌های سرد سال، پس از غروب خورشید، محوطه تخت جمشید به دلیل نزدیکی به کوه‌ها سرد می‌شود. بنابراین، لباس گرم به همراه داشته باشید. همچنین، در روزهای ابری که تابش مستقیم خورشید وجود ندارد، همچنان می‌توانید بازدید کنید.

توجه داشته باشید که در روزهای تعطیل رسمی و آخر هفته، به دلیل شلوغی و ترافیک بالا، ممکن است وقت زیادی را صرف حرکت در ترافیک کنید و این ممکن است لذت بازدید از تخت جمشید را کاهش دهد. بنابراین، تا جای ممکن، بهتر است بازدید را در روزهای میانه هفته و روزهای غیرتعطیل برنامه‌ریزی کنید. امکان بازدید از تخـت جمشید در تمام روزهای سال وجود دارد، اما در برخی از تعطیلات خاص مانند سیزده به در، روزهای عزاداری مذهبی و برخی دیگر از تعطیلات خاص، ممکن است مجموعه تخت جمـشید تعطیل باشد و این تعطیلی‌ها قبل از آن به شما اطلاع داده خواهد شد.

ویژگی ها

 • بررسی ساختاری محیط منطقه
 • بازار قدرتمند و تفریحات جانبی
 • میزبانی حرفه ای در هتل ۵ ستاره
 • مسافرت با اسکانیا VIP

شامل / مستثنی است

 • مترجم ماهر
 • مسافرت اختصاصی
 • هزینه های ورودی
 • ناهار میزبانی شده
 • سرویس های افزوده
 • بیمه
 • نوشیدنی
 • بلیط

موقعیت تور

ایران شیراز

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
(0 بررسی)
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
نظری برای این تور ثبت نشده - در حال نمایش 1 تا 0

نوشتن یک نظر

از: 180 ت
0 (بدون بررسی)
مجموع (ریال)
180 ت

مالک

afshin

عضویت از 1402

بررسی سایر گزینه ها